פרוייקט ילדי חמלה – שיעור בנתינה בבתי ספר מטעם דובוני החלמה - דובוני החלמה
הבית > ילדי חמלה

ילדי חמלה של דובוני החלמה

חינוך לדרך של נתינה מתחיל מילדות. אם נלמד את הילד לעשות טוב לזולת ולתת לאחר, הסיכויים שהוא יגדל להיות מבוגר איכפתי, אחראי ונדיב כלפי הזולת. עמותת דובוני החלמה מזמינה בתי ספר וגנים להעביר יוזמה לאיסוף דובונים וצעצועים רכים עבור מאמצי דובוני החלמה.

זו הזדמנות ייחודית ללמד את הילדים על עוצמת הנתינה ולסייע לזולת במקביל. בכל בית ספר שהעביר יוזמת איסוף הדובונים עבור דובוני החלמה, ההתגייסות של הילדים הייתה מרגשת והילדים הביעו רצון לסייע ולתרום.

בבית ספר יהודי אחד בארה"ב שבו הועברה היוזמה של דובוני החלמה, המורה המארגנת סיפרה סיפור מרגש על ילדה בת 6 שלקחה את אמה לחנות צעצועים וביקשה לקנות דובון עבור ילד חולה בישראל. אמה, שלא ידעה על המיזם, הופתעה לשמוע את הילדה הקטנה שלה דואגת לרווחת ילדים במקומות רחוקים.

שימו לב שדובוני החלמה מקבלים דובונים חדשים ונקיים בלבד בגלל שהדובונים הולכים בראש ובראשונה לחולים בבתי חולים והדובונים חייבים להיות כמה שיותר נקיים מאבק ולכלוך. לכן חשוב שהמורה או רכזת ההתנדבות בבית ספר תסביר לילדים ולהורים את חשיבות הנושא. אנחנו מודעים שהורים רבים במיוחד בבתי ספר יסודיים וגנים ירצו לתרום דובונים יד שניה שכן לא כולם יכולים להרשות לעצמם לקנות דובונים חדשים לכן אנחנו מבקשים שייצרו איתנו קשר לפני תחילת כל איסוף/גיוס כדי שנוכל לדעת שזה מתאים לפעילות.

לאחר תהליך ההכנה יוצמד לדובון תג עם הוראות חיבוק והוא יועבר לחלוקה בבתי חולים.

אחת הדוגמאות המוצלחות לאיסוף דובונים עבור עמותת דובוני החלמה הועברה בבית ספר יבניאלי ברחובות. מורה מקסימה בשם הדר בסן אירגנה את האיסוף ביחד עם הילדים ודיווחה על התגייסות מרגשת של הילדים:

"תוך כדי שיטוט מקרי במייל שקיבלתי, התוודעתי אל עמותת "דובוני החלמה".
התרגשתי מאוד מהמחווה הקטנה-גדולה והחלטתי שבית הספר זה המקום הטוב ביותר להעביר מבצע איסוף זה.
במסגרת תכנית מפתח הל"ב , החלטנו להעביר את הפרוייקט בבית הספר כאשר כתתי היתה שגרירת המבצע.
כבר למחרת, החלו להגיע לביה"ס אין ספור בובות פרווה בגדלים שונים ובמצב מעולה. הנתינה היתה אין סופית...
הילדים התגייסו כל כולם למשימה ודיווחו על כך שליבם ניפתח בעקבות הנתינה.
היתה זו יוזמה קטנה שעשתה כל כך טוב – לנו ובטח גם למקבלים......
תודה על ההזדמנות לתת!
הדר בסן
בשם תלמידי ביה"ס יבניאלי – רחובות"

הדובונים שהגיעו אלינו מבית ספר יבניאלי עברו תהליך הכנה וחולקו כדובוני החלמה בבית חולים תל השומר (מחלקת השתלות מח עצם) ובנוסף גם בבתי חולים שניידר ושערי צדק בשיתוף עם ארגון תקווה ומרפא


ילדי בית ספר יבניאלי עם הדובונים שאספו. תודה מקרב לב על הנתינה!

יש לנו אין ספור דוגמאות לאיסופים מרגשים בבתי ספר ברחבי כל הארץ.

מעגל הנתינה הוא עוצמתי עוד יותר כאשר החלוקה מתבצעת בעקבות האיסוף בבתי ספר והאהבה מתעצמת כאשר הרבה אנשים טובים משתתפים בתהליך החל ממורים, ילדים, הורים ומתנדבים של עמותת דובוני החלמה.

אנחנו מזמינים בתי ספר לקחת חלק בתהליך. רק לפני שאתם ניגשים לפרויקט, אנא קראו בעיון את המדריך שלנו שכן לא מדובר באיסוף רגיל של צעצועים אלא תהליך שדורש מחשבה והשקעה שבסופו הרבה אנשים יזכו לחיבוק אוהב וטיפולי.

לחצו כאן לרשימה של בתי הספר ברחבי הארץ אשר משתתפים בפרויקט ילדי חמלה

 
 
הדובונים בפייסבוק
עמותת דובוני החלמה- מספר עמותה רשומה 580455350 | © כל הזכויות שמורות | Design by Oren Fait | Developed by Evyatar Amitay
English